22 Mart 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Lavrov'dan ABD basınına çok ağır itham!

Amerikan basına çok ağır bir eleştiri getiren Lavrov, ABD basını, Sovyet prensiplerine göre çalışıyor: Haber var, doğruluk yok dedi.

Lefkoşa’da Kıbrıs Dışişleri Bakanı Yannis Kasulidis ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında Sergey Lavrov’a, 10 Mayıs’ta Oval Ofis’te görüştüğü Trump’ın kendisine gizli bilgiler verdiği iddiasının yer aldığı Washington Post haberi soruldu.

BUNUN NERESİ GİZLİ ANLAMIYORUM

Soruya cevap veren Lavrov, ABD gazetelerinde yer alan suçlamaların, teröristlerin bilgisayarlara ve iPad’lerin içerisine patlayıcı yerleştirebileceğine dair gizli bilgilerin olduğunu okuduk. Söz konusu buysa, bunun neresi gizli anlamıyorum ifadelerini kullandı.

DOĞRULUK VE HABER İÇERMEYEN GAZETELER…

Lavrov şöyle devam etti: Bazen ABD basınının Sovyetler Birliği’nde popüler olan bir prensibe göre çalıştığı izlenimine kapılıyorum: O dönemde, ‘içerisinde haber olmayan bir Pravda (Rusçada ‘doğruluk, hakikat’ anlamlarına geliyor) gazetesi var, bir de içerisinde doğruluk olmayan bir İzvestiya (Rusçada ‘haber’ anlamına geliyor) gazetesi var’ diye dalga geçilirdi.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü